Więcej kabli w ciepłownictwie

KL
opublikowano: 23-03-2010, 00:00

SPEC chce mieć prawie 100 km światłowodu w Warszawie. Dzierżawi sieć telekomom taniej niż rywale.

SPEC chce mieć prawie 100 km światłowodu w Warszawie. Dzierżawi sieć telekomom taniej niż rywale.

Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (SPEC) położyło pod ulicami stolicy siedem magistralnych linii światłowodowych o długości ponad 45 km. Projektuje już sześć kolejnych. W tym roku dotrze ze światłowodami do Pragi-Północ i Pragi-Południe i na Ochotę. Do 2011 r. sieć będzie liczyć ponad 90 km. SPEC działa jak "operator dla operatorów". Jego odbiorcami są firmy telekomunikacyjne, dostawcy internetu, kablówki.

— W tym roku nakłady na rozbudowę sieci sięgną 2,4 proc. ogółu nakładów inwestycyjnych spółki — wyjaśnia Andrzej Dańczak, szef IT w SPEC.

W zeszłym roku firma podwoiła przychody z tytułu świadczenia usług teleinformatycznych. W tym roku planuje ich wzrost o około 400 proc.

Spółka buduje sieć światłowodową wzdłuż 1700 km swoich rurociągów ciepłowniczych. Ma więc potencjał, by systematycznie powiększać zasięg światłowodów w Warszawie. SPEC chwali się, że jego usługi telekomunikacyjne są o kilkanaście procent tańsze niż u innych warszawskich operatorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu