Więcej klas dla kierowców

opublikowano: 18-07-2018, 22:00

Polskie organizacje zrzeszające przewoźników w Forum Transportu Drogowego podpisały porozumienie z Ministerstwem Edukacji Narodowej o współpracy na rzecz szkolnictwa zawodowego w zawodach związanych z transportem drogowym.

Polskie organizacje zrzeszające przewoźników w Forum Transportu Drogowego podpisały porozumienie z Ministerstwem Edukacji Narodowej o współpracy na rzecz szkolnictwa zawodowego w zawodach związanych z transportem drogowym. To ważne wydarzenie dla transportu drogowego, bo jedną z głównych bolączek branży jest brak kierowców. Według różnych szacunków, niedobory pracowników sięgają nawet 100 tys. osób. Jednym z powodów takiegostany rzeczy jest likwidacja nauczania zawodu kierowcy.

Zobacz więcej

TIR

Marek Wiśniewski/Puls Biznesu

Podpisane porozumienie to ważne wydarzenie. Podsumowuje kilka lat starań przewoźników o przywrócenie nauczania zawodu kierowcy w szkołach publicznych, po 30 latach od zlikwidowania tej specjalności. Po po dwóch latach od utworzenia pierwszych specjalistycznych klas ich liczba dochodzi już do 120. Ale transport nadal się rozwija i zapotrzebowanie na kierowców ciągle jest duże — mówi Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. W ramach porozumienia przewoźnicy będą m.in współuczestniczyć w tworzeniu ram programowych i aktywniej udzielać się w praktycznej części szkoleń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu