Więcej przetargów w lutym

AZA
opublikowano: 20-03-2007, 00:00

Telefoniczna Agencja Informacyjna podsumowała przetargi i zlecenia na usługi w budownictwie.

Telefoniczna Agencja Informacyjna podsumowała przetargi i zlecenia na usługi w budownictwie.

W porównaniu z poprzednim miesiącem, w lutym 2007 r. wzrosła liczba ogłaszanych w internecie przetargów na prace drogowe i energoelektryczne z województwa mazowieckiego.

W sumie ogłoszono 17 310 przetargów i zleceń na usługi, wykonanie oraz dostawy (bez sprzedaży), z czego ponad 53 proc. dotyczyło branży budowlanej. W stosunku do poprzedniego miesiąca to wzrost o 8 proc. To także o ponad 1000 przetargów więcej niż w analogicznym okresie 2006 r. Jednocześnie rośnie rola internetu jako źródła informacji o przetargach. W lutym taką formę publikacji wybrało ponad 61 proc. ogłoszeniodawców. Pozostałe informacje przetargowe opublikowane zostały w prasie (1860 przetargów), w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz biuletynach regionalnych i branżowych (1723 przetargi).

Przetargi z branży budowlanej, ogłoszone w lutym, dotyczyły głównie drogownictwa (24 proc.) i prac energoelektrycznych (17 proc.). Na trzecim miejscu pod względem popularności znalazły się przetargi na prace wodno-kanalizacyjne (16 proc.).

Najwięcej przetargów pochodziło z województwa mazowieckiego (1435), śląskiego (1275) i małopolskiego (1061). Zarówno w poprzednim miesiącu, jak i rok temu z tych trzech województw wywodziło się również najwięcej ogłoszeniodawców. Najmniej przetargów budowlanych w lutym dotyczyło natomiast województwa lubuskiego (238 ogłoszeń).

Blisko 88 proc. ogłoszeń z branży budowlanej przybrało formę przetargów nieograniczonych. Aż 86 proc. dotyczyło zleceń na usługi bądź wykonanie. Pozostałe ogłoszenia odnosiły się do dostaw. W 70 proc. ogłoszonych przetargów nie wymagano wnoszenia wadium. Najwyższego — w wysokości 4 mln zł — zażądały PKP za udział w przetargu nieograniczonym na modernizację odcinka Warszawa Wschodnia — Legionowo oraz modernizację stacji Nasielsk.

Z kolei wśród przetargów rozstrzygniętych w lutym odnotowano najwyższe wartości zamówień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu