Więcej wełny skalnej

BAW
opublikowano: 15-03-2018, 22:00

Grupa Rockwool International ogłosiła, że zwiększy moce produkcyjne w fabrykach w Małkini w Polsce i Neuburgu w Niemczech. Inwestycje na lata 2018-20 wyniosą 175 mln euro.

Grupa Rockwool International ogłosiła, że zwiększy moce produkcyjne w fabrykach w Małkini w Polsce i Neuburgu w Niemczech. Inwestycje na lata 2018-20 wyniosą 175 mln euro. Polska spółka należąca do Grupy Rockwool ma dwie fabryki — w Cigacicach i w Małkini. Zatrudnia ponad 1200 pracowników. Oferuje izolacje budowlane, specjalistyczne izolacje i rozwiązania techniczne oraz przemysłowe.

Rockwool Polska trzeci rok z rzędu inwestuje w rozbudowę fabryk. W czerwcu 2016 r. została oddana do użytku najnowocześniejsza i największa na świecie linia produkcyjna wełny skalnej w Cigacicach. W marcu 2018 po gruntownej przebudowie ponownie rusza jedna z linii produkcyjnych w Małkini. Ogłoszona właśnie inwestycja rozpocznie się pod koniec 2018 r. i potrwa do początku 2019 r.

— Zwiększenie wydajności wiąże się z dynamicznym rozwojem rynku budowlanego i coraz większym zapotrzebowaniem na nasze produkty. Optymalizujemy i modernizujemy fabryki, by wzmocnić pozycję na rynku, oferując niepalną wełnę skalną w najlepszej jakości. Nowe inwestycje sprzyjają też planowanym przez rząd zmianom dotyczącym wprowadzenia programu związanego z termomodernizacją budynków. Polacy są coraz bardziej świadomi, że walka ze smogiem zaczyna się w domach — mówi Andrzej Kielar, prezes Rockwool Polska.

Nowe zaawansowane urządzenia, a także ulepszone środki w celu ochrony środowiska pozwolą wytwarzać wełnę skalną potrzebną do izolacji we wszystkich segmentach budownictwa. Wełna produkowana w zakładach w Małkini jest powszechnie stosowana na rynkach polskim, ukraińskim i krajów bałtyckich. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu