Wiedeń chce dalszych przejęć, nie negocjuje z GPW

WST, Bloomberg
opublikowano: 21-01-2010, 13:20

Wiener Boerse, operator giełdy w Wiedniu zainteresowany jest dalszymi akwizycjami w Europie Wschodniej – informuje Bloomberg.

„Jesteśmy gotowi na kolejne przejęcia w regionie” – zadeklarował Michael Buhl, jeden z dyrektorów zarządzających WB. Dodał jednak, że na daną chwilę nie są prowadzone żadne rozmowy.

W 2008 r. Wiener Boerse kupiła udziały w giełdach w Lublanie, Budapeszcie i Pradze, w celu zawiązania aliansów pozwalających rywalizować z większymi konkurentami NYSE Euronext, Deutsche Boerse oraz Nasda OMX Group.

„ Naszym celem jest przede wszystkim nabycie kontrolnych pakietów” – informuje Heinrich Schaller, inny z dyrektorów WB. Również interesujący może być jednak  udział w ofertach IPO i uzyskanie mniejszych udziałów – dodaje.

Łakomum kąskiem może być warszawska giełda, największa w Centralnej Europie, która po wstrzymaniu sprzedaży na rzecz Deutche Boerse w listopadzie ubiegłego roku, wystawi na sprzedaż swoje udziały w czwartym kwartale.

„Nie prowadzimy żadnych negocjacji w sprawie przejęcia tego parkietu” – wyjaśnia Schaller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wiedeń chce dalszych przejęć, nie negocjuje z GPW