Wiedźmin pobił wszystkich

opublikowano: 01-04-2014, 00:00

RANKING PRODUKTÓW

Wśród giełdowych spółek najlepsze produkty mają CD Projekt, Action i Bytom.

None
None

Wysokie postawienie poprzeczki zamienić się może w nie lada problem, jeśli kolejne serie mają nie popsuć wrażenia po pierwowzorze — pokazuje przykład CD Projekt, który niedawno poinformował o przesunięciu premiery trzeciej części flagowej gry „Wiedźmin”. Inwestorzy dalecy byli od entuzjazmu, ale zarząd przekonywał, że jakość jest ważniejsza niż czas, a koniec końców — najważniejsze są zyski. Te, które przyniosły dotychczasowe produkcje (nie samym „Wiedźminem” CD Projekt przecież stoi), są na tyle imponujące, że analitycy i maklerzy, ankietowani przez TNS Polska na zlecenie „Pulsu Biznesu”, nie mieli wątpliwości i w kategorii „Jakość produktów i usług” przyznali spółce notę bliską ideału.

Niewiele niższe oceny zebrały Action i Bytom, które zajęły ex aequo drugą pozycję. Pierwsza z firm to dystrybutor sprzętu IT, który coraz odważniej poczyna sobie w produkcji (więcej o spółce na str. 6). Bardzo dobrą marką wśród „białych kołnierzyków” z branży finansowej cieszy się też producent garniturów i koszul z Bytomia, a jego rywale — Vistula i Próchnik — też uplasowali się wysoko w kategorii, zajmując — odpowiednio — 18. i 34. miejsce.

W segmencie, w którym działa Bytom, jakość została oceniona jako bardziej wyrównana — Vistulę dzieli od Bytomia 18 pozycji, a Próchnik 34. Ocena produktów i usług z oferty Actiona pobiła natomiastbezpośrednich konkurentów na głowę. ABC Data zajęło 81. miejsce, Asbis 113, a AB nie zostało sklasyfikowane. Jako grupa najlepiej oceniane pod względem jakości produktów są firmy dostarczające różne elementy budowlane. W pierwszej dziesiątce są dwie takie spółki — produkująca elementy armatury przemysłowej i śruby Zetkama oraz specjalizującysię w biernych zabezpieczeniach przeciwpożarowych Mercor.

W drugiej dziesiątce są dwie kolejne — Grupa Kęty i Libet. Pierwsza produkuje profile aluminiowe, druga — kostkę brukową. Przyzwoicie została też oceniona jakość wszelkiego rodzaju słodkości: Mieszko znalazł się na 9. miejscu, Bakaland na 25., a Wawel na 30. Powodów do zadowolenia zdecydowanie nie mają natomiast banki. ING Bank Śląski — oceniony pod względem jakości najwyżej — znalazł się dopiero na 27. miejscu. Kolejny był Bank Peako — ale zajął dopiero 50. pozycję. Jeszcze dalej uplasowały się BZ WBK, Bank Handlowy i PKO BP. W branży finansowej zdecydowanie najwyższe noty zebrał Quercus TFI. Towarzystwo, kierowane przez Sebastiana Buczka, sklasyfikowano na 15. miejscu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane