Większe wsparcie z PFRON

opublikowano: 05-03-2019, 22:00

Z tegorocznego budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), który wynosi 5,5 mld zł, do pracodawców trafi ponad 3,5 mld zł — zapowiada Marlena Maląg, prezes funduszu.

Będą to refundacje wynagrodzeń pracownikówniepełnosprawnych oraz składek na ubezpieczenia społeczne osób z niepełnosprawnościami prowadzących działalność gospodarczą. PFRON przekaże w tym roku samorządom szczebla powiatowego i wojewódzkiego 1,40 mld zł, o 108 mln zł więcej niż w 2018 r.

Pieniądze trafią m.in. do zakładów aktywności zawodowej i warsztatów terapii zajęciowej. Wsparcie to służy wchodzeniu osób z niepełnosprawnościami na otwarty rynek pracy.

— I to się udaje — podkreśla prezes PFRON.

Liczba pracowników z niepełnosprawnościamirośnie i na rynku chronionym, i na otwartym. Według danych GUS za III kwartał 2018 r., współczynnik aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych w wieku produkcyjnym wynosi 30,2 proc., a wskaźnik zatrudnienia — 28,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu