„Wiele przemawia za tym, żeby zrobić więcej”

W czwartek nadzieje inwestorów na kolejną rundę ilościowego luzowania polityki pieniężnej w USA osłabły. W piątek odżyły po tym, jak szef Fed w Chicago, Charles Evans, powiedział, że „wiele przemawia za tym, żeby zrobić więcej”.

W czwartek nadzieje rynku na kolejną rundę luzowania zgasił James Bullard, szef Fed w St.Louis, który dał do zrozumienia, że „gołębi” ton „minutes” z ostatniego posiedzenia FOMC jest już nieaktualny przez dane makro, które pojawiły się później. Evans twierdzi jednak, że ma inną ocenę stanu gospodarki.

Charles Evans
Zobacz więcej

Charles Evans

Bloomberg

- Oczekiwany wzrost to 2 proc., jeśli będziemy mieli szczęście 2,5 proc. w okresie kolejnych 18 miesięcy do 2 lat. Jeszcze wiosną myśleliśmy, że będzie to 2,5-3,0 proc… redukujemy nasze oczekiwania, bezrobocie wynosi 8,3 proc., wiele przemawia za tym, żeby zrobić więcej – powiedział Evans w CNBC.

Jego zdaniem, dopóki bezrobocie jest powyżej 7 proc., a inflacja poniżej 3 proc., Fed powinien utrzymać zerową stopę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „Wiele przemawia za tym, żeby zrobić więcej”