WIG20 najniżej od trzech tygodni

Kamil Zatoński
opublikowano: 31-01-2011, 09:55

Niepokoje społeczne w Egipcie dały inwestorom pretekst do wyprzedaży akcji. Indeks blue chipów spadł poniżej bariery 2700 pkt. i znalazł się na poziomie najniższym od trzech tygodni.

Słabo radzą sobie przede wszystkim banki. Na otwarciu sesji kurs Pekao zanurkował nawet o blisko 8 proc., ale inwestorzy uznali, że to zbyt wiele i notowania odbiły. Bank i tak jest jednak dziś najsłabszym ogniwem WIG20. Pozostałe instytucje finansowe nie radzą sobie lepiej, choć - jak pisze dziś "Parkiet" - zysk netto giełdowych banków za czwarty kwartał będzie o 40 proc. wyższy rok do roku. Jednocześnie będą to jednak zbliżone do rezultatów trzeciego kwartału.

Spadają też notowania spółcek surowcowych: KGHM i PKN Orlen po 30 minutach sesji traciły po ponad 2 proc.

Na szerokim rynku znów wyróżnia się mocno drożejący Clean&Carbon Energy. W spółce zmienił się prezes: Wiesława Żurawskiego zastąpił Tomasz Szamlewski, do 2004 r. zawodowy żołnierz.

Nie zmienia się kurs Miraculum. W akcjonariacie dsytrybutora kosmetyków pojawił się fundusz Rubicon Partners.

Spadają notowania Sygnity. ING obniżyło rekomendację dla akcji spółki z "trzymaj" do "sprzedaj".

Na wartości traci Rainbow Tours. Inwestorzy obawiają się pogorszenia wyników touroperatora z powodu trudnej sytuacji politycznej w takich krajach, jak Tunezja i Egipt.

Mocno pod kreską są też niedawni liderzy wzrostów: Azoty Tarnów, Police czy ABC Data.

Spada również kurs Eko-Export. Przychody spółki w 2010 r. były niższe od wcześniej zapowiadanych.

Lekko spada kurs Ciechu. Dziś akcje spółki po raz pierwszy notowane są bez uwzględnienia prawa poboru akcji nowej emsji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane