WIG20 nieśmiało w górę

KZ
opublikowano: 13-02-2012, 11:29

Giełdowe indeksy rosną, a wśród największych spółek prym wiodą JSW i KGHM.

Wśród największych spółek najmocniej rośnie kurs JSW (2,8 proc.), ale po ponad 2 proc. zyskują także KGHM, Getin i Pekao.

Wyraźnie pod kreską jest za to Kernel. Ministerstwo Rolnictwa Ukrainy zaapelowało do traderów o powstrzymanie się się od wysyłki pszenicy poza granice kraju do czasu, jak ostatecznie znana będzie wielkość zbóż ozimych, jaka ucierpiała ze względu na niesprzyjającą aurę. Ma to uchronić rynek przed brakiem pszenicy w kolejnym sezonie.

Na szerokim rynku łeb w łeb idą drożejące w dwucyfrowym tempie DSS (w ub. tygodniu kurs dotknęła kilkunastoprocentowa korekta) i Midas, zyskujący po odjęciu prawa poboru.

W cenie są też papiery Intersportu. W piątek taniały, bo inwestorzy chłodno przyjęli informację o tym, że wyniki za 2011 r. były dużo gorsze, niż zapowiadano to jeszcze w połowie grudnia.

W górę idzie kurs PBO Anioła. Spółka rozpoczęła dziś skup akcji własnych.

Inwestorzy chętnie kupują także akcje Bomi (firma sfinalizowała emisję akcji serii R), a także spółek z branży medycznej: Polmedu i EMC IM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane