Wirecard zwolni ponad połowę pracowników

opublikowano: 25-08-2020, 14:58

Michael Jaffe, administrator Wirecardu zwolni ponad połowę pracowników upadłego niemieckiego fintechu aby zachować jak najwięcej pieniędzy dla jego wierzycieli, informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródło.

Wirecard, który upadł niespodziewanie w drugiej połowie czerwca, zatrudnia ok. 1,5 tys. ludzi. Ta liczba ma spaść do 500-600, dowiedział się Bloomberg od anonimowego informatora. Ogłoszenie zwolnień może nastąpić jeszcze we wtorek po tym jak są formalnie zatwierdzi procedurę upadłości spółki.

fot. Bloomberg

18 czerwca Wirecard poinformował, że audytor nie chce podpisać jego rocznego sprawozdania finansowego, bo nie może doliczyć się 1,9 mld EUR. W ciągu tygodnia okazało się, że brakująca kwota to wynik oszustw księgowych. 28 czerwca firma zapowiedziała upadłość.

Rada nadzorcza Wirecardu złoży rezygnacje po tym jak sąd potwierdzi procedurę upadłości spółki, twierdzi źródło Bloomberga. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane