Wisła w obiektywie Marka Kamińskiego

KG
opublikowano: 06-11-2015, 17:06

3 listopada na warszawskich bulwarach wiślanych od strony ulicy Boleść odsłonięto wystawę 17 unikalnych zdjęć nadwiślańskiego krajobrazu widzianego oczami znanego podróżnika Marka Kamińskiego.

Warszawski odcinek Wisły mierzy około 31 km i charakteryzuje się specyficznym krajobrazem. Tylko w tym miejscu  koryto rzeki zostało naturalnie uformowane z licznych wysepek i starorzeczy. Ta część Wisły wyróżnia się także wyjątkowym środowiskiem naturalnym, a nadwiślańskie szuwary są domem dla wielu gatunków ptaków. Warszawski odcinek jest tym bardziej szczególny, że pełni ważną rolę na drodze migracji wielu z nich.
Fotografie wykonane przez Marka Kamińskiego aparatami Cyber-shot HX90 i WX500 firmy Sony prezentują niewidoczną na co dzień perspektywę stolicy. Zdjęcia, zrobione z perspektywy Wisły, ukazują też wybrane ujęcia fauny i flory w mrocznej odsłonie.
– Wisła należy do pięknych i bardzo wymagających rzek. Podczas tego rejsu dodatkową trudnością były warunki atmosferyczne, które stopniowo ulegały pogorszeniu. To jednak bardzo ciekawie wpłynęło na końcowy efekt, który widać na fotografiach – powiedział Marek Kamiński.

Rzeka nie jest obca Markowi Kamińskiemu. Podróżnik już w 2010 r. postanowił samotnie zmierzyć się z Wisłą. Zimowa przeprawa, podczas której Marek Kamiński pokonał ponad 900 km, trwała 15 dni.

Wystawę będą mogli obejrzeć wszyscy, którzy do 13 listopada odwiedzą bulwary wiślane. Wstęp jest bezpłatny.

Ekspozycję zorganizowały firma Sony i Fundacja Marka Kamińskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu