Wisła zapowiada otwarcie parku kąpielowego

PAP, DI
opublikowano: 23-11-2019, 14:18

Latem przyszłego roku mieszkańcy i turyści będą mogli wypocząć na zrewitalizowanym zabytkowym parku kąpielowym w Wiśle. Burmistrz miasta Tomasz Bujok poinformował, że do końca br. zakończą się główne prace budowlane i rozpoczną wykończeniowe.

„Prace w nieckach basenowych powoli dobiegają końca. Trwa betonowanie. Do końca roku prace te będą gotowe. Budynek wielofunkcyjny, w którym znajdzie się kawiarnia, szatnie i zaplecze socjalne, pod koniec roku będzie już w stanie surowym zamkniętym. W styczniu i lutym planujemy prace wykończenie. Wiosną zainstalowana zostanie cała technologia basenowa, a także uporządkowane będzie otoczenie. Plan jest taki, by otwarcie nastąpiło latem 2020 r.” – powiedział burmistrz.

Park kąpielowy w centrum beskidzkiego kurortu z uwagi na zabytkowy charakter zachował oryginalny wygląd. Przede wszystkim pozostał basen o wielkości 50 na 50 m z trzema różnymi poziomami głębokości wody i 10-m wieżą do skoków. Część będzie sportowa z torami pływackimi, a reszta rekreacyjna. Całość dopełnia pawilon.

Koszt inwestycji wynosi ok. 20 mln zł. Spółka komunalna „Baseny Wisła” w 2018 r. zaciągnęła kredyt w Banku Gospodarstwa Krajowego na rewitalizację kluczowego dla kurortu miejsca. Jego spłata nastąpi w ciągu 15 lat.

Kąpielisko zostanie otwarte z rocznym poślizgiem. Wynika ono przede wszystkim z gorszego niż pierwotnie zakładano stanu modernizowanej infrastruktury, szczególnie wieży do skoków, którą trzeba było wznieść od nowa. Kłopoty były także z budynkiem kawiarni. Jednocześnie przedłużały się formalności urzędowe związane z pozwoleniami na budowę.

Park kąpielowy w Wiśle został wybudowany w latach 1931-1935. Utrzymany jest w stylistyce modernistycznej. W ostatnich latach był nieczynny.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy