Czytasz dzięki

Wizz Air sprzedał już 2 mln biletów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-08-2005, 20:29

Dwumilionowy bilet sprzedała w środę niskokosztowa linia lotnicza Wizz Air - poinformowali przedstawiciele firmy w przesłanym PAP komunikacie. Linia, która rozpoczęła loty w maju 2004 r. pierwszy milion biletów sprzedała pół roku temu.

Dwumilionowy bilet sprzedała w środę niskokosztowa linia lotnicza Wizz Air - poinformowali przedstawiciele firmy w przesłanym PAP komunikacie. Linia, która rozpoczęła loty w maju 2004 r. pierwszy milion biletów sprzedała pół roku temu.

Jak podali przedstawiciele przewoźnika, w lipcu Wizz Air osiągnął rekordową liczbę ponad 196 tys. pasażerów. Samoloty linii były w tym czasie zapełnione w blisko 90. procentach.

"Dokonywane wcześniej rezerwacje wskazują nawet na większą liczbę pasażerów w sierpniu" - napisano w komunikacie.

Od czasu uruchomienia lotów przez Wizz Air w drugim kwartale 2004 roku w Polsce i na Węgrzech linia posiada odpowiednio: 38 i 26 proc. udziału w rynku w sektorze tanich linii lotniczych.

"Wizz Air jest na dobrej drodze, aby przewieźć swojego dwumilionowego pasażera do połowy września" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Wizz Air Jozsef Varadi.

Wizz Air korzysta z nowej floty składającej się z samolotów typu Airbus A320, wyposażonych w 180 miejsc, operując z Katowic, Warszawy i Gdańska oraz z Budapesztu na 32 europejskich trasach do 17 destynacji tego lata.

Wkrótce mają zostać uruchomione również połączenia z Poznania , Sofii i Kowna na Litwie. Od początku działalności Wizz Air przewiózł 1,7 miliona pasażerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane