Wizz Air uruchamia loty do Londynu, Rzymu i Mediolanu w środę

18-05-2004, 17:17

ISB: W środę tanie linie lotnicze Wizz Air uruchamiają pierwsze swoje połączenie z Polski – do Londynu, Rzymu i Mediolanu, poinformowała firma w komunikacie we wtorek.

„Pierwszy lot odbędzie się w środę rano z Katowic na lotnisko Luton w Londynie, a niedługo potem do Rzymu i Mediolanu” – czytamy w komunikacie Wizz Air.

Firma zapowiada, że od 1 lipca 2004 roku będą obsługiwane dwa połączenia między Katowicami a Luton w Londynie.

Wizz Air chce uruchomić jeszcze w tym roku połączenia na kolejnych europejskich trasach z Polski: do Paryża, Barcelony, Aten, Pragi, Brukseli i Sztokholmu.

Wizz Air to nowe, europejskie tanie linie lotnicze. Swoją działalność rozpoczynają 19 maja lotami z Katowic i 24 czerwca z Budapesztu. Linie będą latać do 11 miast w Europie.

Do końca 2004 roku flotę powietrzną Wizz Air utworzy 9 samolotów Airbus A320, mogących zabrać po 180 pasażerów każdy. W kolejnych latach ich liczba będzie wzrastać o 10 maszyn rocznie.

Firma planuje, że z 20 samolotami i 10 milionami miejsc w 2005 roku stanie się największym tanim operatorem lotniczym w regionie.

Obecnie tanie przewozy lotnicze z Polski do Europy zapewnia tylko Air Polonia. Uruchomienie połączeń planuje w najbliższym czasie jeszcze kilka nisko kosztowych linii lotniczych. (ISB)

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Wizz Air uruchamia loty do Londynu, Rzymu i Mediolanu w środę