Właściciel Jaguar Land Rover szuka dla niego partnera

opublikowano: 12-11-2019, 11:54

Indyjski Tata Group szuka partnera dla swojej brytyjskiej spółki motoryzacyjnej Jaguar Land Rover. Zwrócił się w tej sprawie już m.in. do niemieckiego BMW i chińskiego Zhejiang Geely Holding Group, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Tata tłumaczy, że partner potrzebny jest JLR w celu obniżenia kosztów i zmniejszenia obciążenia inwestycjami wynikającymi z konieczności przejścia na napęd elektryczny. Źródła Bloomberga twierdzą, że spółka może szukać także innych potencjalnych partnerów niż wymienieni dwaj .

Bloomberg

JLR deklarował w przeszłości, że od 2020 roku zaoferuje elektryczną wersję każdego ze sprzedawanych aut.

- Producenci aut muszą inwestować mnóstwo pieniędzy w opracowanie nowych technologii, a Tata nie ma dostatecznie głębokich kieszeni aby utrzymywać finansowanie takich działań – powiedział Deepesh Rathore, niezależny analityk branży motoryzacyjnej z Bangalore w Indiach. – Nie chcą zostać w tyle, szczególnie w segmencie aut luksusowych i jednocześnie Tata nie chce pozbyć się JLR, który jest jego klejnotem koronnym – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane