Wobi-Stal: uprawnienia otwierają nowe rynki

BAW
opublikowano: 27-12-2011, 00:00

Lider podkarpackiego rankingu Gazel Biznesu zaczynał od handlu wyrobami hutniczymi. Teraz oferuje bardzo zaawansowane przetwórstwo.

WOBI-STAL to średniej wielkości dystrybutor hutniczy. Firma rozpoczęła działalność w 2004 r. Przełomowym momentem okazał się już rok 2005, w którym firma rozpoczęła działalność na terenie Huty Stalowa Wola. Nowe miejsce umożliwiło dynamiczny rozwój handlu wyrobami hutniczymi, który w pierwszej fazie istnienia firmy był podstawą jej działalności. Kolejnym ważnym momentem była decyzja o rozszerzeniu działalności firmy, do handlu dodano produkcję. Pierwszą wypalarkę spółka kupiła w 2006 r.

Dziś na zlecenie klientów wycina gazowo lub plazmowo blachy i wytwarza spawane konstrukcje metalowe. Rosnący popyt na tego typu usługi umożliwił szybki rozwój tej działalności. Firma działa na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na najbliższe kwartały firma ma już pełny portfel zamówień. W trzecim kwartale 2011 r. rozpoczęła nową inwestycję, budowę hali produkcyjnej, która zwiększy możliwości produkcyjne firmy.

— Cały czas zdobywamy nowe uprawnienia i certyfikaty z dziedziny wytwarzania konstrukcji stalowych. Specjalizujemy się w produkcji podzespołów do maszyn budowlanych oraz konstrukcji o zwiększonym zaawansowaniu technologicznym, między innymi elementów maszyn i urządzeń do wydobycia ropy z dna oceanów. We współpracy ze spółką Remet realizujemy kontrakty dla największych światowych koncernów z tej branży — mówi Jacek Bielecki, założyciel firmy.

Utworzenie własnego biura handlu zagranicznego pozwoliło pozyskać nowych klientów na rynku europejskim bez udziału pośredników. Natomiast na rynku krajowym firma szczyci się współpracą z tak znaczącymi partnerami, jak Huta Stalowa Wola, Polimex Mostostal, Thoni Alutec.

21 miejsce w rankingu ogólnopolskim

WYNIKI 2010 r.

Zatrudnienie 32 osoby

Przychody 28,77 mln zł

Zysk netto 1,13 mln zł

STRATEGIA:

W przyszłym roku firma zamierza rozpocząć poszukiwania inwestora strategicznego, z którym będzie kontynuować rozwój przedsiębiorstwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu