Woda w kopalni KGHM. Kurs w dół

opublikowano: 20-11-2019, 11:28
aktualizacja: 20-11-2019, 12:46

Notowania KGHM spadają w reakcji na informacje o tym, że woda od kilku dni zalewa oddział kopalni Polkowice-Sieroszowice. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że sprawa nie będzie miała żadnego wpływu na wyniki.

Spółka nie odniosła się do sprawy w oficjalnym komunikacie, ale o awarii, do której doszło już kilka dni temu, pisze lokalna prasa. 

Kopalnia Polkowice
Wojtek Wilczyński, Forum

- Tam się woda lała od dłuższego czasu, szacowali że jakieś 2 m3 na minutę. Teraz to jest już nawet 15 m3 na minutę. To ogromna ilość wody i nie ma pomysłu jak to powstrzymać – mówi osoba, cytowana przez portal lubin.naszemiasto.pl.

- Monitorujemy sytuację na bieżąco. Sytuacja jest kontrolą. Chciałbym podkreślić, że  sprawa z punktu widzenia wyników ma marginalny charakter, lub wręcz zerowy - mówi "PB" Piotr Chęciński z KGHM.

-  Wyłączony jest jeden oddział z trzynastu. Nie planowaliśmy takiego poziomu wody, jest podwyższony znacznie, więc musieliśmy wyłączyć jeden oddział i profilaktycznie drugi, w którym możemy jednak w każdej chwili wznowić eksploatację. Produkcja planowana do końca roku jest na takim samym poziomie, jak do tej pory - dodaje Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor ds. komunikacji w KGHM.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane