Work Service bliżej sprzedaży akcji Exact Systems

opublikowano: 04-10-2018, 22:00

Spółka podpisała przedwstępną umowę na wykup menedżerski. Dostanie nieco mniej, niż liczyła.

Ciągnąca się od kilku miesięcy historia zbliża się do końca. Work Service, giełdowa agencja pracy tymczasowej, której długi wiosną tego roku wynosiły około 300 mln zł, zawarła przedwstępną warunkową umowę z Remango Investments, dotyczącą sprzedaży 69 proc. akcji Exact Systems, firmy zajmującej się kontrolą fabryk samochodowych. Remango to spółka celowa Pawła Gosa i Lesława Walaszczyka, prezesa i wiceprezesa, oraz założycieli Exact Systems, a także CVI Domu Maklerskiego. Za akcje uprawniające do 76 proc. głosów na walnym zapłacą 155,26 mln zł. Umowa ma zostać zawarta do końca października, a kary umowne sięgają 10 mln zł. W 2007 r. Work Service kupił pakiet za 9,52 mln zł.

Jeszcze w kwietniu Work Service liczył, że akcje odkupi fundusz Cornerstone Partners. Transakcja miała opiewać na 178,6 mln zł. Kilka dni temu Work Service zdecydował się sprzedać udziały w węgierskiej spółce Prohuman 2004, choć jeszcze kilka miesięcy temu zamierzał dokupić pozostałe20 proc., finansując to wpływami ze sprzedaży Exact Systems.

W pierwszym półroczu spółka miała 17 mln zł straty EBITDA, a strata netto z działalności kontynuowanej 46 mln zł. Przychody wzrosły symbolicznie z 1,026 do 1,047 mld zł. Maciej Witucki, prezes Work Service’u, tłumaczył stratę wynikiem niepieniężnych odpisów księgowych z lat ubiegłych i zdarzeń jednorazowych, które obniżyły wynik o 26,6 mln zł, a także kosztami związanymi z restrukturyzacją i dostępem do kapitału. Kapitalizacja Work Service’u to niecałe 50 mln zł, w rok spadła o 88 proc. W szczytowym momencie przekraczała 2 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane