Wpłynęły oferty na zakup GPW

GRA
22-06-2009, 00:00

W piątek do resortu skarbu wpłynęły konkretne oferty zakupu kontrolnego pakietu GPW.

W piątek do resortu skarbu wpłynęły konkretne oferty zakupu kontrolnego pakietu GPW.

Do północy w miniony piątek inwestorzy mieli czas na składanie ofert nabycia większościowego pakietu akcji GPW.

— Oferty spływają. Jesteśmy dobrej myśli — mówił w piątek "PB" Maciej Wewiór, rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa.

Nie ujawniał, ile ofert już jest i kto je złożył. Wiadomo, że o udział w prywatyzacji warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych mają walczyć cztery zagraniczne parkiety. Chodzi o NYSE Euronext, Nasdaq OMX Group, London Stock Exchange oraz Deutsche Boerse. Pod koniec kwietnia ci inwestorzy, zaproszeni wcześniej przez MSP, potwierdzili zainteresowanie transakcją.

— Otwarcie kopert przewidziane jest na poniedziałek — dodał Maciej Wiewiór.

W poniedziałek, czyli dziś, dowiemy się więc, czy wszyscy czterej zaproszeni złożyli oferty. Resort ujawni bowiem najprawdopodobniej ich liczbę.

Do kupienia jest pakiet do 73,82 proc. akcji GPW, ale resort skarbu dopuszcza też możliwość sprzedaży pakietu mniejszego, jednak powyżej 51 proc. wszystkich papierów. Oficjalny harmonogram zakłada, że pierwszy etap prywatyzacji zostanie zakończony do końca tego roku. Nieoficjalnie mówi się, że MSP może rozważyć wstrzymanie się z transakcją. Według "Rzeczpospolitej", resort nie zdecyduje się na prywatyzację giełdy, jeśli w tym roku uda się sprzedać większościowy pakiet akcji spółki energetycznej Enea (o wartości 6 mld zł).

MSP nie ujawnia swoich szacunków dotyczących wyceny warszawskiej giełdy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wpłynęły oferty na zakup GPW