Wrocław wyda miliony na tramwaje

ANP
opublikowano: 25-01-2010, 00:00

Nawet 220 mln zł wydadzą władze miasta na inwestycje związane z transportem. To wszystko w związku z EURO 2012.

Nawet 220 mln zł wydadzą władze miasta na inwestycje związane z transportem. To wszystko w związku z EURO 2012.

Wrocław intensywnie przygotowuje się do EURO 2012, ale nie samą budową stadionu żyją władze miasta. Do zrobienia mają wiele, zwłaszcza w transporcie lokalnym. Wydatki mogą sięgnąć 220 mln zł brutto.

Spółka Wrocławskie Inwestycje, która działa w imieniu miasta, opublikowała właśnie wstępne ogłoszenie przetargowe dotyczące budowy połączenia tramwajowego przy stadionie. Wartość tego etapu prac wyniesie 50-58 mln zł.

— Inwestycji planowanych jest oczywiście więcej. W sumie wyodrębniliśmy siedem zadań w ramach projektu Zintegrowany System Transportu Szynowego — informuje Sławomir Kanik ze spółki Wrocławskie Inwestycje.

W przyszłym miesiącu ma pojawić się ogłoszenie dotyczące budowy zintegrowanego węzła przesiadkowego w rejonie stadionu budowanego pod EURO 2012. Wartość prac sięgnie 48 mln zł brutto. Roboty mają się zakończyć w lipcu przyszłego roku. Natomiast w sierpniu 2010 r. ukaże się ogłoszenie o przetargu na budowę stacji zasilania tramwajowej Trasy Średnicowej Wschód — Południowy Zachód, która ma powstać do końca 2011 r. Łączna wartość tego zadania nie przekroczy 7,7 mln zł brutto.

— Dla większości zadań ogłoszenia przetargowe na roboty budowlane już się ukazały — dodaje Sławomir Kanik.

Ogłoszono już przetargi, m.in. na budowę torowiska tramwajowego. Trwają prace przy budowie stacji prostownikowej Bardzka o wartości do 13,7 mln zł brutto.

Kontakt: Więcej informacji o przetargach udziela spółka Wrocławskie Inwestycje tel: +48 71 77 10 900

e-mail: biuro@wi.wroc.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu