WSiP powinny zadebiutować na GPW w maju/czerwcu

19-04-2004, 12:02

ISB: Jeśli Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) rozpatrzy na kwietniowym posiedzeniu prospekt emisyjny Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP), do debiutu powinno dojść jeszcze w maju/czerwcu, powiedział agencji ISB prezes WSiP Jan Rurański.

Jacek Socha, przewodniczący KPWiG, powiedział ISB, że Komisja powinna rozpatrzyć prospekt WSiP na najbliższym posiedzeniu 26 kwietnia.

„Spodziewamy się, że nasz wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie” – powiedział ISB Rurański. „Oznacza to, że do debiutu może dojść jeszcze w maju/czerwcu” – dodał.

Na GPW trafi najprawdopodobniej pakiet 25-35% akcji WSiP, dalsze 30-60% walorów jest skierowane do inwestorów w drodze zaproszenia do rokowań, zaś kolejne 15% akcji trafi do pracowników. MSP może zdecydować o pozostawieniu sobie do 20-procentowego pakietu.

Do 19 kwietnia firmy mają czas na składanie ofert w trybie zaproszenia do rokowań, a do 17 maja MSP powinno podjąć decyzję w tej sprawie.

Memoranda informacyjne odebrało 25 firm. Większość to inwestorzy finansowi, ale jest też czterech inwestorów branżowych, w tym Agora SA.

„Zainteresowanie jest spore. Jest wystarczająca liczba zainteresowanych podmiotów, by sprzedać inwestorom kwalifikowanym cały pakiet” – powiedział Rurański.

Zdaniem prezesa, większość inwestorów branżowych pobiera memoranda, by uzyskać informacje o spółce, a nie, by złożyć ofertę. Zarząd spółki jest zwolennikiem rozproszenia akcjonariatu pomiędzy inwestorów finansowych.

W 2003 roku WSiP osiągnął 30,3 mln zł zysku netto przy 213,7 mln zł przychodów. W roku poprzednim było to 20,9 mln zł zysku przy przychodach 208,8 mln zł. To największe wydawnictwo edukacyjne w Polce, zajmujące około jednej trzeciej rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WSiP powinny zadebiutować na GPW w maju/czerwcu