Wsparcie dla firm w 2013 r.

  • Marta Bellon
opublikowano: 28-01-2013, 00:00

DOTACJE

W tym roku przedsiębiorcy będą mieli szansę skorzystać z pieniędzy unijnych w siedmiu programach regionalnych i Programie Innowacyjna Gospodarka. Wspierane będą m.in. inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym oraz projekty z zakresu e-biznesu i ochrony własności przemysłowej — informuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

W Programie Innowacyjna Gospodarka i programach regionalnych resort przewiduje prawie 30 konkursów skierowanych do przedsiębiorców. Do wzięcia będzie około 3 mld zł.

W 7 programach regionalnych dla województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, opolskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz zachodniopomorskiego planowanych jest takich 17 konkursów.

Nadal będzie można również pozyskać wsparcie zwrotne w programach regionalnych, m.in. w formie pożyczek i poręczeń. Jak podliczyło MRR — z tej formy finansowania skorzystało już prawie 17 tys. firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wsparcie dla firm w 2013 r.