Wspólny Rynek – Najlepszy kurs dla firm

Artykuł Sponsorowany
opublikowano: 18-11-2013, 00:00

Eksporterzy i importerzy mogą teraz szybko i bezpiecznie dokonywać wzajemnej wymiany walut na Wspólnym Rynku Walutowym według aktualnego średniego kursu rynkowego ustalanego przez Narodowy Bank Polski.

Nowe rozwiązanie zaproponowane przez firmę Wspólny Rynek zostało stworzone z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach, które poszukują atrakcyjnych możliwości wymiany walut on-line.

– Naszą misją jest wspieranie współpracy pomiędzy firmami, tworzenie przestrzeni do budowania wzajemnych relacji między przedsiębiorcami na prostych, uczciwych i przejrzystych zasadach. W pierwszym etapie działalności naszą główną aktywnością jest umożliwianie dokonywania szybkich i bezpiecznych transakcji wymiany walut pomiędzy importerami i eksporterami, a także budowa społeczności przedsiębiorców, którzy z wzajemnej współpracy mogą czerpać dodatkowe korzyści oraz wspierać organizacje realizujące ważne cele społeczne – mówi Mirosław Boniecki, Prezes Zarządu Wspólnego Rynku.

Wymiana walut będzie się odbywała na platformie wspolnyrynek.pl, w dni robocze, na sesjach Wspólnego Rynku Walutowego. Przedsiębiorstwa będą mogły składać zlecenia kupna lub sprzedaży euro za złotówki na wybrany przez siebie dzień. Każde zlecenie będzie wymagało aktywowania poprzez dokonanie w dniu sesji przelewu aktywującego na jeden z dedykowanych wyłącznie do tego celu rachunków rozliczeniowych Wspólnego Rynku.

Główna sesja będzie odbywała się o godzinie 11.00. Waluty będą wymieniane według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego (ustalanego również o godzinie 11:00), takiego samego dla kupujących i sprzedających. Wszystkie transakcje będą rozliczane w dniu sesji. Stroną wszystkich transakcji będzie Wspólny Rynek, który łączy komplementarne potrzeby importerów i eksporterów.

Z usług Wspólnego Rynku mogą korzystać przedsiębiorstwa (spółki handlowe, spółki cywilne) oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w Polsce. Warunkiem jest rejestracja na stronie wspolnyrynek.pl i podpisanie umowy ramowej o współpracy.

Rejestracja i korzystanie z platformy wspolnyrynek.plsą bezpłatne. Firma pobiera jedynie opłatę od przeprowadzonych transakcji wymiany. Jej wysokość jest uzależniona od wolumenu transakcji zawieranych na platformie (w początkowym etapie szacowanych, później rzeczywistych).

– Wyróżnikiem naszej oferty jest jedna, niska opłata, która będzie średnio o połowę niższa od kosztów realizacji takiej samej transakcji w banku. Stawiamy także na przejrzystość cen. Uczestnicy platformy będą mogli zawsze sprawdzić wysokość naszej opłaty i przed zawarciem transakcji będą dokładnie wiedzieli, jaki będzie jej koszt – podkreśla Mirosław Boniecki. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artykuł Sponsorowany

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Wspólny Rynek – Najlepszy kurs dla firm