Wszystko musi być tajemnicą

Dział Informacji
opublikowano: 27-07-2000, 00:00

Wszystko musi być tajemnicą

MILCZENIE: Jan Waga, szef Kulczyk Holding, nie komentuje transakcji z TP SA. fot. MP

Jan Waga, prezes Kulczyk Holding, przyznaje, że cena, jaką konsorcjum zapłaciło za akcje TP SA, była wysoka. Poza tym nie może, przynajmniej do czasu zamknięcia transakcji, dzielić się informacjami na temat planów inwestorów wobec TP SA. Taki warunek postawili bowiem francuscy partnerzy Jana Kulczyka.

„Puls Biznesu”: Co opóźniło wczorajsze podpisanie umowy? Czy prawdą jest, że MSP próbowało w ostatniej chwili rozszerzyć obowiązki TP SA wobec telefonizacji najmniej rozwiniętych strukturalnie regionów?

Jan Waga: Wszystko na ten temat powiedział minister Emil Wąsacz na wtorkowej konferencji prasowej. Nic więcej nie mogę dodać.

— Zdaniem niektórych analityków konsorcjum przepłaciło za akcje Telekomunikacji Polskiej SA. Czy podziela Pan tę opinię? W ile lat ta inwestycja powinna się zwrócić?

— Oczywiście, nie podzielam tej opinii. W oparciu o nasze analizy uznaliśmy, że cena jest wysoka, ale do zaakceptowania.

— W jaki sposób Kulczyk Holding zamierza sfinansować zakup akcji tej spółki?

— Profesjonalizm nie pozwala nam odpowiedzieć na to pytanie. Nasza inżynieria finansowa jest częścią naszego know-how.

— Jak Pan ocenia stan zaawansowania prac restrukturyzacyjnych w TP SA? Jakie zmiany są konieczne w pierwszej kolejności? Czy tak długie gwarancje utrzymania zatrudnienia nie opóźnią procesu zmian? Gdzie inwestorzy widzą możliwości ograniczenia kosztów działalności TP SA?

— W TP SA jest już realizowany projekt restrukturyzacji, o którego kierunkach i stanie zaawansowania mówił na konferencji prasowej Paweł Rzepka, prezes zarządu TP SA. Podstawowym celem rozwojowym musi być pełna konkurencyjność na szybko liberalizującym się rynku. Szerszej odpowiedzi na to pytanie udzielimy po objęciu, nabytych we wtorek, akcji spółki. W szczegółowej, acz ważnej kwestii zatrudnienia przypomnę, że gwarancje jego utrzymania nie wykluczają restrukturyzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dział Informacji

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Wszystko musi być tajemnicą