Wtórny jeszcze się nie obudził

Weronika Kosmala
opublikowano: 25-03-2015, 00:00

Chociaż na rynku nieruchomości spodziewane jest wiosenne ożywienie, używane mieszkania sprzedają się ospale.

Początek roku z reguły nie odznacza się najwyższym popytemna mieszkania. Średni czas sprzedaży takiego lokalu w stolicy wydłużył się od końcówki 2014 r. o 20 dni — wynika z analiz firmy Metrohouse. Dla wtórnego rynku największą konkurencją jest oferta deweloperów, a szczególnie ta jej część, którą można kupić w ramach państwowego programu Mieszkanie dla Młodych. Limity cenowe, przy których można liczyć na finansowe wsparcie, spełniają na przykład takie lokalizacje, jak warszawska Białołęka. Od początku roku nowych właścicieli najszybciej znajdowały nieruchomości z najniższychsegmentów cenowych — 70 proc. tych sprzedanych w pierwszych dwóch miesiącach nie przekroczyło ceny 300 tys. zł. Zważając na podwyższony poziom wkładu własnego przy kredytowaniu, takie zakupy prawdopodobnie jeszcze długo będą dominować.

Średnie ceny mieszkań, w porównaniu z lutym ubiegłego roku, spadły o 0,4 proc. Warszawa, wpisując się w tendencję, zbliżyła się nawet do przełamania cenowego progu 7 tys. zł za mkw. © Ⓟ

116 dni - tyle średnio potrwa szukanie nabywcy na warszawskie mieszkanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu