Wybieramy Mistrza GPW. Czas na półfinały

opublikowano: 15-01-2019, 07:56

W półfinałach wyborów Mistrza GPW 2018 zmierzą się Ten Square Games z PlayWayem i CD Projekt z PKN Orlen.

W ćwierćfinałowych parach walka nie była szczególnie zacięta, a w ostatnim pojedynku PKN Orlen dość pewnie rozprawił się z giełdową rewelacją - Dino Polska.

PGNiG (30,1%) - Ten Square Games (69,9%)

Lotos (43,3%) - PlayWay (56,7%)

11bit studios (26%) – CD Projekt (74%)

PKN Orlen (67%) – Dino Polska (33%)

Dziennikarze i analitycy „Pulsu Biznesu” i portalu Bankier.pl wytypowali 16 spółek z warszawskiej giełdy, z których czytelnicy wyłonią najlepszą. W półfinałach znaleźli się aż trzech przedstawiciele branży gier - dwóch z nich zmierzy się w bezpośrednim pojedynku.

(Ankiety powinny pojawić się poniżej. Jeżeli ich nie widzisz, kliknij w nazwę pary)

Ten Square Games - PlayWay

CD Projekt - PKN Orlen
Mistrza GPW internauci wybiorą już po raz dziewiąty. Reguły są proste. W losowaniu wyłoniliśmy pary 1/8 finału i drabinkę. Do dalszego etapu przejdą firmy, które zdobędą więcej głosów.

Dotychczasowi mistrzowie GPW

  •     2010 Synthos
  •     2011 Eko Export
  •     2012 Relpol
  •     2013 Integer.pl
  •     2014 11bit studios
  •     2015 Grodno
  •     2016 CD Projekt
  •     2017 PKO BP


Kandydaci do tytułu

CD Projekt

Akcje CD Projektu przyniosły w minionym roku solidną stopę zwrotu na poziomie ponad 50 proc. jednak ci, którzy zdecydowali się zrealizować zyski w sierpniu, mogli zaliczyć nawet 120 proc. zysku względem wyceny z początku roku. Miniony rok upłynął dla ubiegłorocznego wicemistrza GPW bez dużej premiery, ale pokaz zwiastuna „Cyberpunka 2077” na konferencji Microsoft Xbox, towarzyszącej targom E3, okazał się dużym sukcesem. Dużą uwagę przykuł też gameplay gry. W minionym roku akcje CD Projektu weszły w skład indeksu WIG20, zastępując w nim Asseco Poland. To pierwszy producent gier, który zaliczany jest do giełdowej elity.

PKN Orlen

Akcje Orlenu w ubiegłym roku nie dały może zarobić tyle, ile oczekiwali inwestorzy, ale już samo pozostanie na lekkim plusie w trudnym dla giełdy 2018 r. jest wyczynem. W przypadku płockiego koncernu warto przypomnieć ciągłe inwestycje w sieć stacji (tym bardziej, że spółka korzysta na zakazie handlu), mocarstwowe plany przejęcia Lotosu i zrealizowane już wchłonięcie Unipetrolu czy program obligacji korporacyjnych skierowany do inwestorów indywidualnych, który nieco ratuje obraz tego segmentu polskiego rynku. Nie można także zapomnieć o programie „Orlen w Portfelu”, który stanowi ukłon do inwestujących Kowalskich oraz zawsze prędko publikowanych wynikach kwartalnych.

Ten Square Games

Spółka weszła na giełdę w maju zeszłego roku i jak się później okazało był to najlepszy debiut na głównym rynku GPW w 2018 r. Spółka, mimo że wchodziła na parkiet już w okolicach szczytu gamingowej hossy, zdołała w 2018 r. uzyskać 29-procentową stopę zwrotu. Pozwoliło to nawet wejść do walki o czołową trójkę największych producentów gier na GPW. Na tak dobre przyjęcie na giełdzie złożyły się znakomite wyniki finansowe. Tylko w ciągu trzech pierwszych kwartałów zeszłego roku Ten Square Games osiągnął ponad 70 mln zł przychodów, co przyniosło zysk netto na poziomie 23 mln zł. Za tak duży sukces odpowiadała głównie znakomita produkcja „Fishing Clash”, z którą to wciąż można wiązać spore nadzieje, ponieważ gra wkrótce ma szanse wejść na rynek chiński.

PlayWay

PlayWay w 2018 r. był absolutnym liderem zwyżek wśród wszystkich producentów gier z głównego rynku GPW, Notowania urosły o ponad 100 proc. Firma regularnie prezentuje coraz lepsze wyniki i tylko za pierwsze trzy kwartały zeszłego roku przy 58 mln zł przychodów ze sprzedaży zaraportował 43 mln zł zysku netto. W dużej mierze za ten zarobek odpowiada bardzo udana produkcja „House Flipper”, która pod względem sprzedaży przebiła już nawet ostatnią grę z kultowej serii „Car Mechanic Simulator”. Łyżkę dziegciu stanowi słaba premiera gry „Agony”, która odbiła się na kursie.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu