Czytasz dzięki

Wycena Eurocashu o 30 proc. w dół

opublikowano: 24-10-2018, 11:44

Z 32,6 do 22,5 zł spadła cena docelowa akcji Eurocashu w najnowszym raporcie Adriana Górniaka, analityka DM BDM. Rekomendacja "akumuluj" nie zmieniła się.

"Bieżące poziomy cenowe wydają nam się dosyć interesujące, dlatego też decydujemy się na wydanie zalecenia Akumuluj, wyznaczając jednocześnie cenę docelową na 22,5 zł/walor. W raporcie wskazujemy przede wszystkim na spodziewaną przez nas poprawę wyników w kolejnych okresach. Uważamy, że spółka będzie w stanie wykorzystać efekt niskiej bazy z ubiegłego roku, co wraz z prowadzonymi działaniami oszczędnościowymi (m.in. w sferze logistyki, obniżenie kosztów head-office, dochodzenie projektu fresh do progu rentowności) oraz zakładanymi przez nas pozytywnymi odczytami sprzedażowymi w obszarze hurtu, przełoży się na pozytywne dynamiki EBITDA" - napisał w uzasadnieniu Adrian Górniak.

Jak podkreśla, segment hurtu powrócił na wzrostową ścieżkę wynikową oraz prezentuje dodatnie odczyty lfl (w 2Q’18 najlepszy odczyt od ponad 4 lat).

"Warto zauważyć, że spółka jest obecnie notowana istotnie poniżej historycznej wyprzedzającej EV/EBITDA" - dodaje Adrian Górniak.

Raport, wydany 19 października o godz. 13:50 dostępny jest w załączniku. 

31632395_Eurocash_dm_bdm

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane