Wycena Rafako spadła o 68 proc.

opublikowano: 06-12-2019, 12:53

Wojciech Romanowski, analityk DM BOŚ, w raporcie z 5 grudnia, obniżył z 1,8 do 0,75 zł wycenę akcji Rafako. Rekomendacja brzmi „sprzedaj”.

Do tej pory rekomendacja brzmiała „trzymaj”.

"Nasze przekonanie o tym, że większość czynników ryzyka które na chwilę obecną mogły zaszkodzić

Spółce już się zmaterializowała okazało się chybione. Rozczarowujące, w naszej ocenie, wyniki za III kw. rzuciły nowe światło na sytuację Rafako. Spółka nadal zmaga się z opóźnieniami na kontraktach, co rzutuje na niską sprzedaż. Naszym zdaniem Rafako nie będzie w stanie przerobić wszystkich zleceń zgromadzonych w portfelu w tym roku’ – uważa Wojciech Romanowski.

Specjalistę najbardziej martwi fakt, że pomimo odpisów dokonanych w II kw. Spółka nadal rozpoznaje ujemne marże na kontraktach. 

„Tym razem główną przyczyną straty były poniesione oraz planowane koszty związane z realizacją projektu Jaworzno. Zwiększenie kosztów spowodowane było w głównej mierze przedłużającą się realizacją procesu rozruchowego, a co z tym się wiąże przesunięciem zakończenia realizacji umów dotyczących prac montażowych, wykończeniowych i nadzorów. Może to stanowić czynnik ryzyka dla realizacji kontraktu w terminie oraz do wypłaty zapowiadanej dywidendy” – dodaje analityk DM BOŚ. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane