Wygrywają unikatowe kompetencje

DK
opublikowano: 29-12-2019, 22:00

Wykorzystanie różnych form finansowania, nawet w formule ESCO czy PPP, stanowi mocną stronę firmy Hydrochem DGE.

4.miejsce w rankingu ogólnopolskim

Spółka Hydrochem powstała w 1985 r. jako inżynieryjne przedsiębiorstwo zagraniczne, modernizujące centralne systemy grzewcze przy wykorzystaniu nowoczesnych, zachodnich technologii. W 2011 r. zaczęła działać pod nazwą Hydrochem DGE w formie spółki akcyjnej. Zmieniła się struktura właścicielska i zarządcza — pakiet akcji i stanowiska w zarządzie objęli Jarosław Rękawek i Kacper Niepiekło, dzisiejsi główni akcjonariusze. Nowy zarząd postanowił stopniowo poszerzać ofertę. W rezultacie z nowoczesnych technologii ciepłowniczych spółka przeszła na kompleksowe rozwiązania podnoszenia efektywności energetycznej. Wyjątkowe kompetencje i rosnąca renoma przedsiębiorstwa przyciągnęły zainteresowanie dużych podmiotów branżowych, z którymi firma rozpoczęła współpracę i realizację wspólnych projektów. To dało silny impuls do dalszego rozwoju.

— Tworzymy koncepcje, wykonujemy audyty oraz projektujemy i realizujemy inwestycje podnoszące efektywnośćenergetyczną. W okresie poinwestycyjnym zarządzamy natomiast zużyciem energii oraz gwarantujemy uzyskanie planowanych oszczędności — zapewnia Jarosław Rękawek, prezes Hydrochemu.

Jego zdaniem mocną stroną spółki jest umiejętność finansowania inwestycji z wykorzystaniem m.in. finansowania wykonawcy, dotacji, finansowania preferencyjnego, formuły ESCO, czyli finansowania wykonawcy i spłaty z uzyskanych w wyniku inwestycji oszczędności, a także partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) czy też różnych rozwiązań hybrydowych. Obecnie Hydrochem DGE działa w całej Polsce.

— Zamierzamy zwiększać koncentrację na rynku ESCO i PPP. Interesują nas też projekty związane z produkcją i sprzedażą energii bezpośrednio u klientów. Najważniejszy w dalszym rozwoju jest dostęp do kapitału, dlatego też będziemy rozwijali współpracę z silnymi partnerami, z którymi uzyskamy efekty synergii — zapowiada Jarosław Rękawek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DK

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Partner

KRD

Patroni honorowi

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu