Wyniki spółek pomogły bykom

opublikowano: 26-10-2012, 00:00

Stoxx Europe 600 wzrósł drugą sesję z rzędu dzięki dobrym wynikom kwartalnym europejskich blue chipów.

Pomogła także wiadomość o wyjściu brytyjskiej gospodarki z recesji. Dodatkowo okazało się, że rośnie ona najszybciej od pięciu lat. Rosła wartość 14 z 20 indeksów branżowych. Największy popyt widać było w segmentach turystyczno-wypoczynkowym, handlu detalicznego i usług finansowych. W grupie najmocniej drożejących spółek znalazł się koncern Unilever, który mimo pogorszenia globalnej koniunktury zwiększył sprzedaż w minionym kwartale. Drożał także niemiecki gigant chemiczny BASF, który potwierdził prognozy roczne. Rósł kurs francuskiej spółki ubezpieczeniowej AXA, która poprawiła sprzedaż po trzech kwartałach, m.in. dzięki korzystnym zmianom kursowym. Rozczarował France Telecom, ciągnąc w dół segment telekomunikacyjny. Spółka zapowiedziała, że obniży dywidendę oraz że oczekuje, iż przyszły rok będzie trudniejszy niż obecny.

Amerykańskie rynki akcji rozpoczęły sesje zwyżkami. Pomogły lepsze, niż oczekiwano, dane o zamówieniach na dobra trwałe i liczbie tzw. nowych bezrobotnych. Najmocniej wśród blue chipów drożał Procter & Gamble, który podtrzymał prognozę rocznych wyników. Rozczarował tymczasem Colgate, który wprawdzie poprawił zysk, ale zanotował mniejszą sprzedaż. Najlepiej na tle rynku wyglądały segmenty ochrony zdrowia i przemysłowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu