Wyniki wyborów biją w GPW

(Tadeusz Stasiuk)
26-09-2005, 12:05

Od spadku indeksów rozpoczął się ostatni tydzień września na warszawskim parkiecie. Na otwarciu WIG 20 stracił 0,7 proc.  Ale takiego scenariusza należało się podziewać po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów do parlamentu. Inwestorzy oczekiwali zwycięstawa bardziej prorynkowo nastawionej Platformy, gdy tymczasem triumfował PiS.

Od spadku indeksów rozpoczął się ostatni tydzień września na warszawskim parkiecie. Na otwarciu WIG 20 stracił 0,7 proc.  Ale takiego scenariusza należało się podziewać po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów do parlamentu. Inwestorzy oczekiwali zwycięstawa bardziej prorynkowo nastawionej Platformy, gdy tymczasem triumfował PiS.

Kiepsko rozpoczął się tydzień dla akcjonariuszy spółek paliwowych. Notowania Orlenu już na otwarciu poniedziałkowych notowań traciły blisko 1 proc., a Lotosu blisko 2 proc. To w dużej mierze efekt spadających cen ropy. Tylko w ciągu ostatniej sesji surowiec ten stracił na wartości blisko 8 proc. Korektę notowań obserwujemy również na kursie piątkowego debiutanta PGNiG.

 

W poniedziałkowe przedpołudnie najgorzej z blue chipów prezentują się notowania Orbisu. Momentami spółka hotelarska traci nawet 4 proc. Nie wykluczone, że inwestorzy przystąpili do realizacji zysków, bo akcje spółki rosły niemal nieprzerwanie od początku lipca.

Jednym z liderów poniedziałkowych wzrostów jest Pekaes. Akcje spółki rosną po tym jak  firma private equity AMJ Management Logistyka poinformowała o zamiarze ogłoszenia  wezwanie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Wyniki wyborów biją w GPW