Wysoki standard w Poznaniu

Marta Sieliwierstow
27-07-2010, 00:00

Wraz z firmą Home Broker oceniamy inwestycje mieszkaniowe w Polsce. Dziś Galileo — osiedle wybudowane przez Ronson Development.

Wraz z firmą Home Broker oceniamy inwestycje mieszkaniowe w Polsce. Dziś Galileo — osiedle wybudowane przez Ronson Development.

Dotychczas w rankingu inwestycji przygotowanym przez Home Broker specjalnie dla "Pulsu Biznesu" oceniono trzy inwestycje z Warszawy i po jednej z Poznania, Szczecina i Gdańska. W tym tygodniu przedstawiamy ocenę kolejnego poznańskiego osiedla.

Galileo to projekt giełdowej spółki Ronson Development w poznańskiej dzielnicy Stare Miasto, w pobliżu Warty, w odległości 1,3 km od rynku. W pięciopiętrowych budynkach znajdują się mieszkania o powierzchni od 47 do 112 mkw. Inwestycja jest już oddana do użytku. Średnia cena za metr kwadratowy w dwupokojowym mieszkaniu to 7890 zł.

Użyteczność inwestycji oceniono na 80,1 proc. To bardzo dobry wynik. Złożyły się na niego bardzo wysokie oceny we wszystkich kategoriach. Najlepiej oceniono bezpieczeństwo i aspekty prawne: zdobyły po 16,8 pkt na 18 możliwych, czyli 93,33 proc. Na wysoką ocenę wpłynęły takie czynniki, jak: sprzedaż mieszkań już oddanych do użytku, duże doświadczenie dewelopera i to, że akcje spółki są notowane na warszawskiej giełdzie. Równie dobrze oceniono lokalizację — na 26,8 pkt, czyli 85 proc. wartości maksymalnej. Inwestycja znajduje się bardzo blisko rynku Starego Miasta — jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Poznania. W sąsiedztwie znajduje się park, rzeka Warta oraz obiekty usługowe, rekreacyjne, handlowe i oświatowe.

Negatywnie oceniono położenie w sąsiedztwie (oddalenie o mniej niż 300 m) ruchliwej ulicy. Na 12,7 z możliwych 18 pkt oceniono standard. Największy wpływ na ocenę w tej kategorii miały: wysoki standard wykończenia części wspólnych budynku, duże balkony i drewniane okna. Gorzej oceniono liczbę komórek lokatorskich i brak małych mieszkań, o powierzchni poniżej 47 mkw. Najsłabiej z czterech cech osiedla Galileo oceniono jego obszar. W tej kategorii przyznano 9 pkt. na 14 możliwych (64,3 proc.).

Do pozytywnych cech należy zaliczyć także kameralność inwestycji (średnio 45 mieszkań w budynku) i garaże na kondygnacjach podziemnych. Takie elementy, jak ilość zieleni i ochrona oceniono przeciętnie.

Tak powstaje ranking

Mieszkania są oceniane w czterech kategoriach, za które przyznaje się punkty: kryteria prawne i bezpieczeństwo inwestycji, jej otoczenie, standard budynku i wykończenia, lokalizacja, a także cena. Home Broker dzieli sumę punktów przez maksymalną liczbę punktów możliwych do uzyskania w każdej kategorii i w ten sposób otrzymuje liczbę, którą nazywa wskaźnikiem inwestycji.

Mocne strony

finansowanie projektu ze środków dewelopera

deweloper notowany na GPW

cztery place zabaw

garaż w budynku

pełna ochrona inwestycji

duża liczba komórek lokatorskich

winda cichobieżna

wysoki standard wykończenia części wspólnych i elewacji

drewniane okna

dobra infrastruktura

duże balkony

atrakcyjna cena

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Wysoki standard w Poznaniu