Wyższa rekomendacja dla Compremum, niższa dla Cognora

opublikowano: 17-01-2022, 09:09

Antoni Kania, analityk z Biura Maklerskiego mBanku, podniósł do “kupuj” rekomendację dla Compremum (dawny Pozbud). Obniżył natomiast z “kupuj” do “trzymaj” zalecenie dla Cognora.

Cena docelowa dla pierwszej ze spółek wzrosła o 8 groszy do 5,32 zł.

“ Jesteśmy pozytywnie nastawieni do walorów spółki, jednak jako że część prognozowanych przepływów pieniężnych opartych jest na jeszcze nie istniejących projektach, to akcje Compremum są inwestycją o podwyższonym ryzyku” - zaznacza Antoni Kania.

Pozbud zmiana nazwy na Compremum dał wyraz zmianie profilu z produkcji wyrobów stolarki otworowej na holding ze zdywersyfikowanym portfelem przychodów, w którym znajdują się takie projekty jak: budowa systemu łączności cyfrowej dla kolei, modernizacja wagonów, budowa projektów elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych, oraz magazyn energii i fabryka baterii litowo jonowych.

Raport wydano 17 stycznia w ramach giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Cena docelowa Cognora została obniżona z 5,05 do 4,01 zł.

"Zauważając zmianę trendu w branży stalowej i oczekiwane gorsze wyniki decydujemy się na obniżenie rekomendacji z “kupuj” do “trzymaj” i obniżenie ceny docelowej do 4,1 zł" - napisano w uzasadnieniu raportu z 17 stycznia.

Zdaniem Antoniego Kani niższe ceny wsadu hutniczego oraz słabszy popyt na stal doprowadzi do niższych cen produktów oferowanych przez Cognor.

“Co więcej, wysokie ceny złomu stalowego stanowiące około 50 proc. kosztów operacyjnych spółki mogą być dużo bardziej oporne na spadki" - dodaje analityk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane