Wzrost zgodny z rynkiem

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 23-06-2005, 00:00

Popyt na leasing transportu ciężkiego jest słaby. Spółka stawia więc na maszyny urządzenia. I już jest numerem jeden w tej niszy.

SG Equipment Leasing, należąca do francuskiego Societe Generale ósma spółka na rynku polskim, planuje przynajmniej 15-proc. wzrost aktywów w tym roku. Oznacza to, że zamierza oddać klientom w zarządzanie przedmioty wartości przynajmniej 800 mln zł. To zadanie dla nowego zarządu (nowy jest prezes i wiceprezes).

— Priorytetowym rynkiem będzie nadal transport ciężki, maszyny i urządzenia oraz sprzęt IT. Nie będziemy się zajmować flotami aut, nieruchomościami czy leasingiem konsumenckim. Przynajmniej na razie — mówi Robert Samsel, nowy wiceprezes spółki.

Jego zdaniem, drugi kwartał 2005 r. powinien być lepszy niż pierwszy. Wprawdzie spółka odnotowała 15-proc. wzrost aktywów w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, ale cały rynek leasingowy wzrósł o 20 proc.

— Wiele zależeć będzie od transakcji, które domykamy. W drugim kwartale nadal słaby jest popyt na leasing transportu ciężkiego (ciągników, małych samolotów i taboru kolejowego) — wyjaśnia Robert Samsel.

Firma nadrabia więc na rynku maszyn i urządzeń.

— Sprzedają się bardzo dobrze. Ten segment będzie wiodący dla całej branży. Ich udział w naszym portfelu zwiększy się z 34 proc. w 2004 r. w tym roku do 45-50 proc. — dodaje wiceprezes.

Dzięki coraz odważniejszemu finansowaniu maszyn i urządzeń firma wyszła w tym segmencie na pierwszą pozycję na rynku.

Robert Samsel przyznaje, że do rozwoju aktywów mógłby przyczynić się Eurobank, który wchodzi do tej samej grupy kapitałowej. Będzie to możliwe dopiero wówczas, gdy bank zajmie się obsługą firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu