Wzrosty na rynkach akcji w USA

opublikowano: 16-11-2021, 17:20

Lepsze niż oczekiwano dane o sprzedaży detalicznej w październiku poprawiły nastroje inwestorów z amerykańskich rynków akcji.

Po około 90 minutach wtorkowej sesji Dow Jones rósł o 0,4 proc., a S&P500 i Nasdaq zyskiwały 0,35 proc. Popyt przeważał w 5 z 11 głównych segmentach rynku. Największym cieszyły się akcje dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (1,25 proc.), co wiąże się z wiadomością o największym od marca wzroście sprzedaży detalicznej w październiku. Najsłabszym segmentem są usługi telekomunikacyjne (-0,4 proc.), gdzie najmocniej tracą media i rozrywka (-0,45 proc.).

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

We wtorek opublikowali wyniki najwięksi amerykańscy tradycyjni detaliści. Kurs Walmart spada wyraźnie pomimo podwyższenia przez spółkę prognozy rocznej sprzedaży i zysku. Mocno natomiast drożeją akcje Home Depot, który osiągnął większą niż oczekiwano sprzedaż w minionym kwartale.

Rentowność obligacji spada, rośnie indeks dolara, który osiągnął we wtorek największą wartość od 16 miesięcy. Nie służy to notowaniom m.in. ropy i złota, które tanieją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane