Czytasz dzięki

Wzrosty na zamknięciu Wall Street

opublikowano: 17-12-2019, 22:08

Wtorkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostami głównych indeksów giełdowych notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,11 proc., Standard & Poor’s 500 zyskiwał 0,06 proc., a technologiczny Nasdaq o 0,10 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Do wzrostów na rynku akcji przyczyniły się dane makro. Zarówno dane o produkcji przemysłowej jak i dane z rynku nieruchomości pozytywnie zaskoczyły inwestorów przebijając oczekiwania analityków. Dolar umocnił się, a 10-letnie obligacje osłabiły się.

W listopadzie rozpoczęto budowy 1365 tys. domów. Tymczasem mediana oczekiwań ekonomistów zakładała wzrost wskaźnika do 1345 tys. z 1323 tys. miesiąc wcześniej. Z kolei liczba wydanych pozwoleń na budowę domów wzrosła do 1482 tys. W tym przypadku spodziewano się wartości na poziomie 1410 tys. wobec 1461 tys. w październiku. Produkcja przemysłowa wzrosła natomiast w listopadzie aż o 1,1 proc. miesiąc do miesiąca przy oczekiwaniach wzrostu na poziomie 0,8 proc. oraz po spadku o 0,9 proc. miesiąc wcześniej.

- Rynek budowlany jest gospodarczym papierkiem lakmusowym, a jego siła jest napędzana przez dobrą produkcję, jako że te dwa sektory są ze sobą sprzężone. Jednak kluczowe dla sytuacji w budowlance jest trwające napięcie w relacja handlowych – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Mike Loewengart, wiceprezydent ds. strategii inwestycyjnej w E*Trade Financial.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane