"Za 9 dni potężna wyprzedaż akcji"

KŁ, Moneynews.com
05-09-2012, 15:42

Inwestorzy muszą przygotować się na zbliżającą się potężną wyprzedaż akcji, która nastąpi za 9 dni, ostrzega Stuart Kaiser z Goldman Sachs.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Indeksy giełdowe rosły w nadziei, że Europejski Bank Centralny ogłosi plan skupu obligacji, mający obniżyć koszty zadłużenia takich państw jak Włochy i Hiszpania, a Rezerwa Federalna poinformowała, że nie wyklucza pobudzenia gospodarki poprzez trzecią rundę ilościowego luzowania (QE).

- Z naszych rozmów z klientami wynika, że inwestorzy oczekują zdecydowanego działania EBC… i ogłoszenia przez Fed kolejnej rundy skupu aktywów (QE3) – zdradza Kaiser.

Niemcy wyrażają sprzeciw wobec skupu obligacji przez EBC, podczas gdy Fed może jeszcze przez jakiś czas pozwolić gospodarce iść jej własnym torem bez interwencji, a te opóźnienia mogą doprowadzić do wyprzedaży.

Od czerwca akcje zdrożały o 10 proc., uwzględniając, że wrzesień jest tradycyjnie stosunkowo burzliwym miesiącem, inwestorzy powinni zabezpieczyć się przed wyprzedażą, która może nastąpić 14 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Moneynews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "Za 9 dni potężna wyprzedaż akcji"