Za mało wdrożeń jak na potrzeby firm

opublikowano: 26-06-2019, 22:00

Przez niedoinwestowane IT przedsiębiorstwom coraz trudniej się rozwijać.

Walka o pozytywne doświadczenia klientów (87 proc. wskazań), potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa i utrzymania zaufania konsumentów (79 proc.) i konieczność integrowania użytkowanych systemów i aplikacji (55 proc.) — to najważniejsze wyzwania technologiczne firm według szefów działów IT uczestniczących w międzynarodowym badaniu Salesforce „Enterprise Technology Trends 2019”. Za główne ograniczenie rozwoju biznesu ankietowani uznali budżety. Wiele działań związanych z cyfryzacją jest odsuwanych na później z powoduniedostatku kompetencji (trudności z pozyskaniem specjalistów). Polskie firmy nie odstają od światowej normy, czyli informatycznie stanęły w miejscu. Od kilkunastu lat inwestują w stare systemy zarządzania procesami biznesowymi (ERP), zamiast wprowadzać nowe. Menedżerowie IT twierdzą, że widzą potrzebę zmian, ale ich argumenty nie znajdują uznania wśród decydentów.

— Właśnie teraz mamy najlepszy czas na inwestycje. Po pierwsze, dzięki koniunkturze są zasoby, po drugie, można jeszcze pozyskać najlepszych ekspertów — mówi Marek Rafalski, lider zespołu SAP w Capgemini Polska.

6a41a6d8-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Podłącz się
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE
Podłącz się
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu