Za oceanem nastrój oczekiwania na ruch Fed

Tadeusz Stasiuk
09-05-2007, 00:00

Wtorkowy handel na amerykańskich giełdach zdominowany został przez stronę podażową. Gracze realizowali zyski przed środowym posiedzeniem Fed w sprawie polityki monetarnej. Ostatecznie sesja zakończyła się bez rozstrzygnięć.

Większość analityków oczekuje utrzymania dotychczasowego poziomu stóp procentowych. Nie wykluczają jednak, że jeszcze w tym roku Fed zdecyduje się zmniejszyć cenę długu, gdyż w gospodarce amerykańskiej pokazuje się coraz więcej symptomów schłodzenia koniunktury.

W centrum uwagi inwestorów znalazły się w środę papiery Hewlett-Packard jednego z największych producentów sprzętu komputerowego. Firma poinformowała o podwyższeniu prognoz na obecny kwartał. Przed publikacją raportu kwartalnego rosła też wycena Disney’a.

Silna przecena dotknęła papiery Motoroli. Światowy wicelider sektora producentów komórek stał się obiektem walki o wpływy we władzach. Akcjonariusze nie chcą zgodzić się na wejście do zarządu miliardera Carla Icahna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Za oceanem nastrój oczekiwania na ruch Fed