Za rok będzie tysiąc Biedronek

WIK
opublikowano: 18-01-2007, 00:00

Portugalski właściciel sieci chce zainwestować ponad 0,5 mld zł. Da to ponad tysiąc miejsc pracy.

Portugalski właściciel sieci chce zainwestować ponad 0,5 mld zł. Da to ponad tysiąc miejsc pracy.

Notowana na giełdzie w Lizbonie firma Jeronimo Martins, do której należy Biedronka — największa sieć detalicznego handlu artykułami spożywczymi w Polsce — ma powody do zadowolenia. Jej biznes w Polsce rośnie skokowo (wzrost sprzedaży w 2006 r. o 23,4 proc. — do 6,6 mld zł). Nic dziwnego, że w tym roku chce kontynuować ekspansję.

— W 2007 r. chcemy zainwestować w otwarcie 100 sklepów oraz kolejnego centrum dystrybucyjnego. Dzięki temu powstanie ponad tysiąc nowych miejsc pracy — mówi Pedro Pereira da Silva, dyrektor generalny Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD).

Firma zamierza wydać w tym roku na rozwój sieci sklepów i jej zaplecza logistycznego 500-600 mln zł. Jeśli uda się zrealizować te plany, za rok liczba jej sklepów w Polsce przekroczy tysiąc.

Wiele wskazuje też na to, że firmie udało się wreszcie uporać z psującym wizerunek sieci problemem pozwów pracowniczych (dotyczących przywrócenia do pracy, odszkodowania czy zapłatę za nadgodziny). Jak informuje mecenas Lesław Kański, członek zarządu JMD, w 2006 r. znacznie spadła liczba spraw sądowych wytoczonych przez pracowników. W 2006 r. było ich 22, wobec 68 rok wcześniej. Jest to m.in. skutek wprowadzenia w sieci nowego, elektronicznego systemu ewidencji czasu pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIK

Polecane