Zabójcze warunki pracy - dosłownie...

KNS
opublikowano: 01-02-2010, 10:10

Ryzyko zawału lub śmierci z powodu chorób serca rośnie dwa, do pięciu razy u mężczyzn, którzy w pracy tłumią swoje frustrację i gniew – wynika z badań Uniwersytetu w Sztokholmie.

Szwedzki uniwersytet przeprowadził badania na 2755 pracownikach w latach 1992-2003. Wykazały one, że ci, którzy wykazują swój stres i frustrację od razu, są znacznie zdrowsi niż ci, którzy cierpią w ciszy – podaje brytyjski „The Independent”.

W czasie trwania badań 47 osób zmarło na zawał lub powodu chorób sercowych.

„Nie radziłbym krzyczeć na szefa” – twierdzi Constanze Leineweber z instytutu zajmującego się badaniem stresu w sztokholmskim Uniwersytecie. „To nie najlepsze rozwiązanie. Zawsze lepiej jest powiedzieć, że czujesz się niewłaściwie traktowany i poszukać konstruktywnego rozwiązania dla obu stron. Z naszych badań wynika jasno, że Ci, którzy nie wyrazili swoich emocji, są w podwyższonej grupie ryzyka” – dodał ekspert.

Pełne wyniki badań zostały opublikowane w „Journal of Epidemimiology and Community Health”.

Jeśli tłumimy agresję, wcześniej czy później i tajk wybuchniemy.
Jeśli tłumimy agresję, wcześniej czy później i tajk wybuchniemy.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS

Polecane