Zadbajmy o dzieci w sieci

Wojciech Chmielarz
opublikowano: 16-04-2008, 00:00

Microsoft wraz z Fundacją Dzieci Niczyje zaprosiły przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i firm komercyjnych na seminarium „Bezpieczeństwo dzieci w internecie, prawo — edukacja — technologia”. Podczas spotkania dyskutowano m.in. o potrzebie koordynacji działań administracji rządowej, samorządowej, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw dla wypracowywania wspólnych, efektywnych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci w internecie.

— Ufne i ciekawe świata dzieci są narażone w internecie na wiele zagrożeń, takich jak niebezpieczne kontakty z nieznajomymi, cyberprzemoc i szkodliwe treści. Edukacja najmłodszych internautów i dorosłych jest najlepszym sposobem na zapobieganie ryzykownym sytuacjom — twierdzi Agnieszka Wrzesień z Fundacji Dzieci Niczyje.

Skala problemu jest znaczna i stale rośnie. W Polsce około 10 proc. internautów to dzieci w wieku 7-14 lat. Są narażone na niebezpieczeństwa: niebezpieczne i niewłaściwe treści, cyberprzemoc i wykorzystywanie seksualne. Z badań wynika, że 63 proc. dzieci natrafia w sieci na treści pornograficzne, 64 proc. zawiera znajomości przez internet, a niemal 78 proc. udostępnia nowym znajomym adresy e-mail.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Chmielarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu