Żagle przynoszą zyski

Renata Zawadzka
opublikowano: 16-06-2000, 00:00

Żagle przynoszą zyski

SPÓJNY WIZERUNEK: Zależy nam na stworzeniu wizerunku firmy jako bezpiecznej, bliskiej środowiska — deklaruje Marcel de Vos, dyrektor generalny BP Lubricants Poland (na fotografii po lewej z Andrzejem Szmagalskim, przewodniczącym rady nadzorczej AS Motors, na tle Rekina).

Ubiegłoroczne zaangażowanie w żeglarstwo przyniosło AS Motors 45 minut bezpłatnej promocji w TV. W tym roku firma zainaugurowała sezon regatowy razem z BP Lubricants. Do walki o żeglarskie laury zostanie włączony zabytkowy jacht Rekin z 1936 r.

— Żeglarstwo jest w Holandii uważane za sport narodowy, toteż po raz pierwszy stanąłem na pokładzie jako czterolatek. Pierwszą własną łódkę miałem w wieku 17 lat, a pierwszy wrak odrestaurowałem w 1991 r. Mam nadzieję, że będę miał szansę uczestniczyć w tegorocznych regatach jako członek naszej załogi — zwierza się Marcel de Vos, dyrektor generalny BP Lubricants Poland.

O wspólnym żeglarskim przedsięwzięciu z AS Motors zdecydowała nie tylko pasja żeglarska szefa firmy, ale i motywy merkantylne.

— Trzy sezony żeglarskie to wydatek sumy z sześcioma zerami, ale to się opłaca. Tylko w ubiegłym sezonie żeglarskim logo AS Motors ukazało się w TV w sumie przez 45 minut — dowodzi Andrzej Szmagalski, przewodniczący rady nadzorczej AS Motors, a przy tym zapalony żeglarz.

Jacht AS Motors jest tym na śródlądziu, czym Maxi 80 pływająca pod banderą Bols Sport na Bałtyku — zjawiskiem jedynym w swoim rodzaju. Przyciąga uwagę nie tylko sukcesami w regatach, ale też szczególnym pięknem. Na powszechne zainteresowanie może liczyć także Rekin — wspólny nabytek AS Motors i BP Lubricants.

Wprawdzie dopiero otwarto tegoroczny sezon regatowy, ale obie firmy już wybiegają myślą w przyszłość.

— Mamy upatrzony jacht pełnomorski, ale to, czy go kupimy, rozstrzygnie się dopiero jesienią — opowiada Leon Wróbel, dyrektor ds. produkcji w AS Motors i zarazem kapitan „flagowego” jachtu firmy.

Już teraz jednak mówi się o wspólnym z BP Lubricants przyszłorocznym projekcie, że będzie on jedną z ważniejszych imprez na polskim morzu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Renata Zawadzka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Żagle przynoszą zyski