Zagraniczne spółki rozwiną skrzydła w Polsce

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 02-08-2018, 22:00

Do konkursu Poland Prize organizowanego przez PARP zgłosiły się 162 startupowe zespoły. Najwięcej z USA, Indii i Wielkiej Brytanii.

Pilotaż Poland Prize, który rząd ogłosił na początku roku, umożliwia zagranicznym innowatorom rozkręcenie biznesu w naszym kraju. Celem jest wypromowanie Polski jako najlepszego w tym regionie Europy kraju do otworzenia biznesu.

Na początku czerwca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wybrała sześć akceleratorów, których zadaniem jest znalezienie perspektywicznych startupowców — robią to m.in. w Londynie, Sztokholmie i Berlinie. Operatorzy programu pomogą 100 innowacyjnym firmom wdrożyć nowe produkty i usługi bazujące na przełomowych rozwiązaniach. Wybrane podmioty otrzymają na ten cel 30 mln zł.

Pod koniec lipca zakończył się pierwszy nabór prowadzony przez jednego z operatorów programu — Brinc Limited. Specjalizuje się on m.in. w IT i pojektach związanych z internetem rzeczy. Do konkursu zgłosiły się 162 zespoły z całego świata.

— Przygotowując pierwszy polski program wizowy dla zagranicznych start-upów, oczekiwaliśmy wysokiej frekwencji. Pierwsza runda naboru — przeprowadzona przez Brinc — potwierdza, że Polska jest postrzegana jako kraj atrakcyjny dla start-upów — mówi Anna Brussa, dyrektor departamentu rozwoju start-upów w PARP.

Do programu zgłosiły się młode spółki z całego świata. Najwięcej wniosków wpłynęło z USA, Indii i Wielkiej Brytanii. W pierwszej rundzie akceleracji weźmie udział sześć start-upów wybranych spośród 162 zgłoszeń. Ich oceną zajmie się Brinc Limited.

— Każdy wniosek będziemy weryfikować pod kątem potencjału biznesowego i technologicznego. Wybierzemy najbardziej jakościowe pomysły — podkreśla Mateusz Sołtysiak, dyrektor polskiego oddziału Brinc Limited.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Zagraniczne spółki rozwiną skrzydła w Polsce