Czytasz dzięki

Zakończono postępowanie restrukturyzacyjne Stoczni Gdynia

(Marek Druś)
opublikowano: 18-08-2005, 19:10

Prezes zarządu ARP wydał decyzję o zakończeniu postępowania restrukturyzacyjnego Stoczni Gdynia, głosi pismo, które wpłynęło w czwartek do Stoczni Gdynia.

Prezes zarządu ARP wydał decyzję o zakończeniu postępowania restrukturyzacyjnego Stoczni Gdynia, głosi pismo, które wpłynęło w czwartek do Stoczni Gdynia. 

W uzasadnieniu tej decyzji czytamy m.in.: W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy uznaję za zasadne zakończenie postępowania restrukturyzacyjnego wobec Stoczni Gdynia S.A. Spółka zrealizowała zadania ujęte w planie restrukturyzacji, zrealizowała ugodę restrukturyzacyjną i osiągnęła: dużej skali stabilny portfel zamówień na rentowne produkty, stabilizację finansową w zakresie finansowania produkcji (czynne poręczenia kredytów na finansowanie 19 statków), znaczną racjonalizację organizacji produkcji, zatrudnienia i majątku, poprawę struktury kapitałowej w wyniku dokonanych dokapitalizowań w formie gotówkowej oraz konwersji długu na kapitał uwiarygodniające Spółkę w płaszczyźnie marketingowej i finansowej oraz w oczach dostawców, odbiorców i instytucji finansowo-bankowych. Sytuacja ekonomiczno-finansowa i wiarygodne plany gospodarcze na lata 2005-2012 pozwalają wnioskować, że nie jest zagrożony plan spłat wierzycieli cywilnoprawnych na lata 2005-2008, wynikający z ugody restrukturyzacyjnej oraz pozostałych umów i porozumień".

BOT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane