Zakupowy boom: czas na start

Dekoracja wnętrz, przybory kuchenne, odzież, czyli świąteczne przygotowania czas zacząć. Szczytem, przynajmniej dla Allegro, będzie 11-12 grudnia

Świąteczny szał zakupów już powoli się zaczyna. Według Allegro w listopadzie i grudniu użytkownicy serwisu kupują dziennie 1,2 mln produktów. — Cały czas przybywa osób kupujących bożonarodzeniowe prezenty w sieci. W ostatnich dwóch latach dynamika była na poziomie 15 proc. U nas zwiększony ruch rozpoczyna się w połowie listopada — wzrasta o około 20 proc., a w przypadku niektórych kategorii obroty rosną trzykrotnie w porównaniu z pozostałymi miesiącami — mówi Paweł Klimiuk, rzecznik Allegro.

POSZUKIWANY:
POSZUKIWANY:
Zegarek był najczęściej wyszukiwanym przedmiotem na Allegro w grudniu 2016 r. Wyszukiwano go prawie 1,88 mln razy. Kolejna w zestawieniu sukienka to 1,3 mln.
TR

Mowa m.in. o zabawkach i perfumach. W dziesiątce kategorii, których produkty są najczęściej kupowane w listopadzie i grudniu, jest m.in. — poza oczywistymi ozdobami świątecznymi — męska bielizna. Damska do tego zestawienia nie trafiła, ale są w nim np. przybory kuchenne. W dziesiątce najczęściej wyszukiwanych kategorii natomiast nie ma jednak bokserek ani innych rodzajów męskiej bielizny. Dominuje sprzęt rtv i agd oraz telefony, a ponadto torebki, sukienki i... firany.

Allegro informuje, że najpopularniejsza kategoria w okołoświątecznym czasie, odpowiadająca za 29,3 proc. sprzedaży na platformie, to „dom i zdrowie” — Polacy coraz większą wagę przywiązują do jakości życia, a więc także otoczenia, w jakim spędzają dużą część czasu. Z roku na rok rośnie zainteresowanie artykułami wyposażenia wnętrz i meblami. W 2016 r. sprzedało się aż o 26 proc. więcej produktów z tej kategorii niż rok wcześniej. Do tego dochodzi strojenie domów na święta. W każdej minucie na Allegro sprzedaje się 10 sztuk lampek choinkowych i 53 ozdoby choinkowe.

— Co roku są też 1-2 dni w grudniu, kiedy internauci kupują ponad 200 proc. więcej produktów niż w pozostałe dni tego miesiąca. W ubiegłym roku były to 12 i 13 grudnia, czyli poniedziałek i wtorek na dwa tygodnie przed świętami, w tym zapewne będą to 11 i 12 grudnia. Dlaczego? To najlepszy moment na zakupy, bo mamy jeszcze dwa tygodnie na to, żeby paczka do nas dotarła, jeśli coś u sprzedawcy czy przewoźnika miałoby się opóźnić — mówi Paweł Klimiuk. © Ⓟ

Minuta na Allegro

6 sztuk męskiej bielizny, w tym pidżam, sprzedaje się co minutę w listopadzie i grudniu na platformie…

3…sukienki…

3…zegarki…

2…naszyjniki…

2 pary …skarpetek…

2…torebki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane