Zaostrza się rywalizacja o Tetę

GRA
01-07-2010, 00:00

Holenderski Unit4 podjął rękawicę rzuconą przez brytyjski Sage Group. Wygląda na to, że ten drugi rozważa kontratak.

Holenderski Unit4 podjął rękawicę rzuconą przez brytyjski Sage Group. Wygląda na to, że ten drugi rozważa kontratak.

Kurs Tety skoczył wczoraj o 8 proc. po tym, jak holenderski Unit4 pokazał, że nie rezygnuje z walki o przejęcie informatycznej spółki. Postanowił podwyższyć cenę w wezwaniu. Oferuje 14 zł za akcję tym akcjonariuszom, którzy do poniedziałku (5 lipca) odpowiedzą na wezwanie do sprzedaży akcji. Udziałowcy, którzy zdecydują się później oddać walory (6-20 lipca), dostaną mniej, bo 12,80 zł.

Do podwyższenia ceny zmusiło Holendrów pojawienie się brytyjskiego rywala w walce o kontrolę nad Tetą. Przebili pierwszą ofertę Unit4 (jeszcze w maju firma ogłosiła wezwanie na 100 proc. papierów, z ceną 11,75 zł) i w zeszłym tygodniu ogłosili kontrwezwanie — z ceną 12,75 zł.

Czy Sage Group wytrzyma tę rywalizację? Oficjalny komunikat wskazuje, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

"Sage analizuje obecnie możliwe dalsze kroki. Kolejne oświadczenie w tej sprawie zostanie opublikowane 5 lipca" — napisał biuro prasowe Sage Group w Polsce.

Obie firmy przekonują, że Teta świetnie pasuje do ich biznesów.

"Zasoby finansowe Sage i jej doświadczenie w zakresie przejęć umożliwi połączonemu podmiotowi dalsze umocnienie pozycji na polskim rynku ERP, poprzez wzrost organiczny i potencjalne przejęcia" — wyjaśnia biuro prasowe Sage Group w Polsce.

Z kolei Unit4 ma umożliwić Tecie "uzyskanie pozycji lidera na polskim rynku oprogramowania ERP i HR oraz na węgierskim rynku oprogramowania HR, a także stworzy podstawy dla ekspansji na rynkach środkowej i wschodniej Europy".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zaostrza się rywalizacja o Tetę