Zapowiada się dobry rok dla Balticonu

MIB
opublikowano: 17-01-2013, 00:00

PORTY

Krajowe terminale — podobnie jak polskie spółki z zaplecza kontenerowego — mają za sobą bardzo udany rok. Duże nakłady inwestycyjne w portach i rozważne nawiązywanie kontaktów biznesowych sprawiają, że światowi armatorzy coraz bardziej interesują się potencjałem polskiej gospodarki morskiej.

Większe przeładunki i nakłady na nowoczesną infrastrukturę oraz rozbudowa i modernizacja istniejącej przybliżają krajową branżę kontenerową do zachodniej Europy.

Również Balticon wykorzystuje dobrą koniunkturę w transporcie kontenerowym i szanse, jakie stwarzają polskiej logistyce przewozy intermodalne. Po 11 miesiącach 2012 r. spółka osiągnęła 57,36 mln zł przychodów, czyli o 38 proc. więcej niż w tym samym okresie 2011 r. Zysk EBITDA wyniósł 3,98 mln zł, co oznacza wzrost o 76 proc.

— W 2012 roku zainwestowaliśmy ponad 2,3 mln zł i tym samym przygotowaliśmy firmę na dalszy rozwój rynku. Zintensyfikowaliśmy również stosunki z kluczowymi partnerami, takimi jak Maersk czy Carrier, oraz zacieśniliśmy współpracę z zarządami dwóch największych portów w Polsce: w Gdańsku i Gdyni — informuje Tomasz Szmid, prezes Balticonu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane