Zapraszamy, niech Was zobaczą

opublikowano: 08-07-2020, 22:00

W „Pulsie Biznesu” kobiety są wszędzie, w korporacyjnej strukturze widzę je wokół, ale też nad sobą. Także w innych firmach każdego dnia spotykam kobiety.

O większości z nich mogę powiedzieć: mądre, kreatywne, pracowite, ambitne. Nic dziwnego, że odnoszą sukcesy. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej, co uprzytomniły mi dwa ostatnie projekty „PB”. Gdy organizowaliśmy debatę liderów bankowości, okazało się, że żaden duży bank detaliczny nie ma kobiety prezesa. Honoru broniła tylko prezes BGK. Gdy przygotowaliśmy cykl wywiadów z największymi inwestorami na rynku kapitałowym, okazało się, że na liście są sami faceci... Dlaczego tak jest, nie wiem, ale wiem, że warto to zmienić. Właśnie dlatego od 10 lat organizujemy ranking „100 Kobiet Biznesu”. Nagradzamy w nim najlepsze właścicielki i szefowe firm. Jestem przekonany, że z jednej strony jest to motywacja do osiągania sukcesów, a z drugiej — że warto i że się da. 10. edycję rankingu postanowiliśmy uczcić poszerzeniem towarzyszącego mu plebiscytu o pięć kategorii. Szukamy już nie tylko pań z sukcesami na polu finansowym, ale także realizujących projekty innowacyjne, społeczne, ekologiczne, osiągających sukcesy na poziomie samorządowym, ale też globalnym. Drogie Panie — zapraszamy. Niech Was zobaczą. Drodzy Panowie — zgłoście Panie, które zasługują na wyróżnienie.

Świat dziś wygląda inaczej, ale wierzę, że za kilka miesięcy na uroczystej gali nagrodzimy najwspanialsze 100 Kobiet Biznesu.

Plebiscyt i ranking „100 Kobiet Biznesu 2020”

Rusza nabór zgłoszeń do dziesiątego, jubileuszowego rankingu „100 Kobiet Biznesu”. Jak co roku będzie mu towarzyszyć, choć w odmienionej formule, plebiscyt czytelników „Pulsu Biznesu” i serwisów internetowych grupy Bonnier Business Polska.

Do rankingu mogą być zgłaszane panie, które co najmniej od 1 stycznia 2018 r. zarządzają firmami o przychodach minimum 10 mln zł. O miejscu zadecydują kondycja finansowa zarządzanych przez nie przedsiębiorstw, wzrost sprzedaży i zysku. Dane finansowe będzie analizowała wywiadownia gospodarcza Bisnode Polska, przygotowująca ranking „100 Kobiet Biznesu”.

Do plebiscytu można nominować panie bez względu na pełnione przez nie funkcje, wielkość firmy czy obroty — tu nie liczą się kryteria finansowe, lecz ambicja, działanie i osiągnięcia. W tym roku kandydatki można zgłaszać w pięciu kategoriach: działalność społeczna, ekologia, globalny sukces, samorząd, trendy i innowacje. W grudniu odbędzie się uroczysta gala finałowa, podczas której zostaną nagrodzone laureatki rankingu i plebiscytu.

Zapraszamy na stronę 100kobietbiznesu.pl, gdzie znajdują się wszystkie informacje o naszej inicjatywie i gdzie do 30 września można zgłaszać swoje kandydatki do rankingu i plebiscytu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki, redaktor naczelny „Pulsu Biznesu”

Polecane